Belvárosi hostel upgrade fejlesztéssel

Belvárosi szálláshely fejlesztése design frissítéssel

Újra visszatértem ebbe a varázslatos házba, a Császári Királyi Bérpalotába a Ferenciek terére. Korábban dolgoztam már itt egy 20 szobás apartman szálló újrapozícionálásán. Ezúttal pedig a magasföldszinten üzemelő hátizsákos utazókat megcélzó hostel faceliftjére hívtak.

Ez a szálláshely már a 2000-es évek közepe óta üzemel, így ráfért már egy komolyabb frissítés, egy kis upgrade. A felállás a korábbi szálláshelyes projekthez hasonló. Az ingatlan tulajdonosának és az azt bérlő szálláshely üzemeltetőnek kell közös nevezőre kerülniük a felújítás tekintetében.

Amikor a stagingre szánt büdzsét elviszi a fejlesztés

Az első megkeresés úgy hangzott, hogy költsünk el 10-15 millió forintot, „csicsázzuk” ki a helyet. Meg is örültem neki, mert azért ennyi pénzből már lehet látványos designbeli változást létrehozni.

Csapatmunka – Három design terv

Az ilyen nagy munkáknál szeretek csapatban dolgozni. Ezen a projekten segítőim Tárnai Katalin, Erdős Györgyi , “A megbízható ingatlanos” és Wágner Krisztina , A Plethora Home Staging by Wágner Krisztina voltak.

Az ügyfél három hangulattervet kapott. Egy “zöldet”, mert zöldnek lenni trendi. Egy színes, fiatalos, pop artosat, mert ez valójában egy hostel és a célközönség fiatalos. És végül egy klasszikusat, mert köt minket a kicsit ódivatú bordó padlószőnyeg, valamint az épület patinája, amit viszont a vendégek imádnak. A klasszikus vonalat választotta a megrendelő.

 

Cél végül az általános felújítás volt

Közben persze a tervek változtak: Nyissunk össze két szobát; építsünk bőrönd tárolót és staff öltözőt; alakítsunk át két privát szobát emeletes ágyas domitory szobákká, stb. Na így olvadt el a kreatív dekorálás pénze és alakult át konkrét ingatlanfejlesztési büdzsévé.
Végül a szálláshelyen a szobák átalakításával és felújításokkal kellett foglalkozni. A designolgatásra kevés pénz és idő maradt, de azért próbáltuk egységesre dekorálni a helyet.

Mit mond az elemzés?

Közben dolgoztunk a fő problémák feltárásán is. A vendégértékelések elemzésével kezdtük. Ezekből kiderült, hogy a legnagyobb gondot a légkondícionáló hiánya és egyébként a régi, elszáradt fa ablakok okozzák, amelyek semmilyen szinten nem hőszigetelnek. Szerencsére az ablakok cseréjéről gondoskodott maga az ingatlan tulajdonosa. A légkondik beépítését pedig projekt költségen felül elvégezte az üzemeltető.

A fotózást az üzemeltető fotósa Zafír Dániel végezte. Más technológiával fotóz, mint ahogy mi szoktunk.  Ők így szeretik…

103-as szoba
Lobbi előtte