Párizs az Újlipótvárosban – A dekorálásról
A dekorálásról, önmegvalósításról és arról, hogy miért jó ez Neked, mint ügyfélnek
Sok home stager választ egy stílust és azt követi. A munkáik jól felismerhetőek és egyiknek másiknak a stílusát imádom is. Imádom Horváth Barbara meleg, sok fával készülő luxi belvárosi lakásait, imádom Fodor Imola natúr, kicsit etno, barátságos világos enteriőrjeit és imádom Juhász Éva glam, csajos lakásait a zöldes, rózsaszínes púderes színekkel. Ők ráálltak egy jól bevált stílusra, mert megvan az szűk terület, ahol és amilyen típusú lakásra, illetve célcsoportra dolgoznak. Többszörösen kipróbált és jól bevált irányt visznek, amin nem érdemes változtatni. Azt szoktuk mondani, hogy lehet a magunk szórakoztatására eltérni a már bevált koncepciótól, de akkor fogadjuk el, hogy minden alkalommal, amikor új útra lépünk, kicsit kockáztatunk. Ha egy megadott stílusban dolgozunk, egy célcsoportra koncentrálunk, akkor időt és pénzt takarítunk meg. Ilyenkor a bútor és dekorkészlettel se kell variálni, mert azok jól felhasználhatóak a következő lakásban is. Megspóroljuk vagy legalább is minimálisra csökkentjük a dekorok után járkálás rendkívül idő- és energiaigényes folyamatát. Jól megismerjük, kiismerjük a célcsoportunkat és elvárásaikat. Költséghatékonyan és gyorsan tudunk dolgozni.
Home styling, mint önmegvalósítás
Na és akkor vannak az olyan home stagerek, mint én – és tudom, hogy nem vagyok egyedül – akik nem bírják megállni, hogy ne vegyenek minden lakásnál egy kicsit új irányt. Akinek ez a szakma amellett, hogy egy pontosan kimatekolt hatékony ingatlanértékesítési módszer, amivel jelentős extra hozamra tehetünk szert saját és ügyfeleink befektetéseinél, egyben egy amolyan önmegvalósítás is. Valljuk be, hogy rosszabb esetben egy kis shopping szenvedély kiélés is. Én imádom váltogatni a stílust, a más és más enteriőrök megálmodását, összeállítását. Én és a hozzám hasonló home stagerek hatalmas készleteket vagyunk képesek felhalmozni a minden egyes alkalommal újragondolt berendezés és dekoráció megvalósítása által. Nekem sajnos már nem elég a nappali sarkában feltornyozott dekoros dobozokban tartani a holmijaimat a család “legnagyobb örömére”. Folyamatosan szaporodó csecsebecséimnek, bútoraimnak raktárt kell bérelnem, ahonnan aztán pillanatok alatt elő tudom kapni a stílusnak, minőségnek megfelelő dekor szetteket.
Rögeszmém az ügyfeleim szolgálatában
A jó hír viszont az, hogy a rögeszmémet az ügyfeleim szolgálatába tudom állítani. Így, hogy szeretek minden lakásnak kicsit más-más hangulatot adni és hogy folyamatosan különböző területekre, célcsoportokra dolgozom ügyfeleim és saját befektetéseim által is, így sokféle stílusú, minőségű dekorációm áll készleten. Bármikor be tudok dekorálni a raktáramból akár egy újlipótvárosi luxi lakást, akár egy külvárosi panelt. És egyszerre akár 3-4 otthont is, akkora készlet gyűlt fel. Így az ügyfeleimnek nem kell megvennie a dekorációt, hanem én azt az áramba beépítve „kölcsönözni” tudom nekik az értékesítés idejére. Nézd meg a referenciám között, hogy hány különböző stílusú lakás lett már bedekorálva a készletből!
Hogyan dől el egy dekorálás szintje, minősége?
A dekoráció minőségét meg fogja határozni a célcsoport. Egy budai vagy V. kerületi luxuslakást nem dekorálhatunk be a Pepco-ból és a külvárosi panelt sem érdemes a Zara Home-ból csinosítani. A dekor minőségének találkoznia kell a célcsoport igényével. Az se jó, ha a bútorozás, dekorálás stílusa, messze túlmutat a célcsoport elvárásain. Mindenki szeretne szép otthont magának, így egy kicsit lehetünk mindig igényesebbek, de nem szabad túllőni a célon. Fontos, hogy a célcsoportunk azonosulni tudjon a lakással. Fontos, hogy azt érezze, ez nem az a lakás, amiről ő csak álmodozhat, hanem az, amit akár meg is vehet.
Hogyan döntöm el egy dekoráció stílusát?
Bár ez pontosan az a szakma, ami sémák alapján is remekül működik, sőt talán úgy működik a leghatékonyabban, nekem mégis szükségem van arra, hogy minden egyes lakással egy kicsit mindig új hangulatot teremtsek. Ettől válik nekem favágás helyett szórakozássá ez a munka. Amikor dolgozom egy lakáson, akkor fontos nekem, hogy kapcsolódni tudjak hozzá. Fontos, hogy megindítson bennem valamit, hogy elinduljon a fantáziám, hogy el tudjam kezdeni megálmodni az enteriőrt és az kapcsolódjon valahogy a környezethez. Ez lehet az épület stílusa; lehet a kor, amiben épült; lehet egy már benne lévő karakteres bútordarab; egy már ott lévő tapéta; az utca hangulata vagy az emberek, akik a környéket lakják. Mindig más. De olyan is van, amikor csak ihletet kapok az Ikeaban, mert hirtelen olyan sok cseresznyevirág jön szembe, hogy eldöntöm, a wekerlei kertkapcsolatos lakást japán hangulatúra fogom dekorálni. Az újlipótvárosi garzonom pedig az előző lakó által otthagyott tapéta és az alatta lévő kávéház miatt lett párizsi hangulatú. Nézd meg az összes képet a kis franciás lakásról itt.
Enteriőrfotózás másképp
Bohém ötleteimmel nem vagyok egyedül. Milesz-Nagy Orsi a Nagy Orsi Family Photojournalist márka mögött lévő szenvedélyes fotós és home stager a dokumentarista család fotózás úttörője. Azonnal partner volt abban, hogy egy-egy lakásról a hangulathoz illő enteriőr fotót csináljunk, úgy, hogy az adott lakásra sminkelve, öltözve be is lépek a térbe és megmutatom, hogy milyen is lehet ott élni. Dénes Nóra pedig a P. Paris Beauty Studio-tól az a csoda nő, aki ezeket a hangulatokat egy az egyben meg tudja idézni sminkben és frizurában. Köszönöm nekik, hogy vevők az őrültségeimre és még élvezik is!
Utazz velem vissza a 60-as évekbe vagy nézd meg japán hangulatú wekerlei lakásban készült fotókat! Kövess a facebook-on, mert van még a tarsolyunkban újabb ötlet, melynek nyár végére várható a megvalósítása. Mi már nagyon készülünk rá!