Van az úgy, hogy “túl jó” a lakás
Egy lakás értékét több tényező is meghatározza (állapota; elrendezése; a ház és a környék, ahol található; a jogi helyzete; a tájolása stb…), de mindezek közül a legfontosabb a lokáció. Egy ingatlan értékét elsősorban az fogja meghatározni, hogy hol helyezkedik el. Vannak Budapesten olyan kerületek, amelyek annyira drágák, hogy ott élni már eleve luxus (ilyen például az 5. 2. 12. kerület). Az itt található lakások kialakításától is luxus minőséget várnak el vásárlók. Viszont amikor ingatlanbefektetésben gondolkodunk, akkor szem előtt kell tartanunk azt, hogy a luxus kialakítás nem minden vársorészben lesz értelmezhető. A minden hálószobához kialakított privát fürdő, a gardróbszoba, a háztartási helyiség, a többszintű fűtésrendszer már mind-mind olyan luxus eleme egy lakásnak, amit nem minden kerületben fizet meg a vevő.
Ha nem az adott környék igényszintjéhez igazodik a befektetésre szánt lakásunk kialakítása, akkor könnyen találhatjuk magunkat abban a helyzetben, hogy a lakásunk „túl jó” lett. Túl sokat költünk olyan dolgok kiépítésére, ami végül nem térül meg. Ráadásul a környéken kereső vevő nem tud azonosulni a lakással, így az is előfordulhat, hogy még „jó” áron sem talál gazdára. Ugyanez persze fordítva is igaz: presztízs kerületekben nem lehet piacra dobni egy 3 szobás lakást egy szem fürdőszobával.
Így mielőtt ingatlanfelújításban gondolkozol, hogy aztán magasabb áron értékesítsd azt, mindenképp érdemes konzultálni egy szakemberrel, hogy a befektetésed biztosan megtérüljön. Fontos, hogy az adott piaci igénynek megfelelő lakást hozz létre. Tehát minden az alaprajznál kezdődik! Az alaprajz pedig a célcsoportnál kezdődik. Olvasd el a célcsoport dilemmákról szóló bejegyzésemet.